Jak pobrać film z YouTube?

Youtube to istna kopalnia bogactw, jeśli chodzi o filmy różnego rodzaju. Znajdziemy tu teledyski, całe filmy fabularne, poradniki, kabarety i różne filmy amatorskie na chyba wszystkie możliwe tematy. Można mieć do nich dostęp zawsze, posiadając też dostęp do Internetu. Zawsze istnieje jednak ryzyko, ze tego dostępu chwilowo nie będzie albo ze interesujący kogoś filmik po prostu zniknie z zasobów z YT. Dlatego coraz częściej widzowie zadają pytanie: jak pobrać film z yt?

To prostsze, niż można pomyśleć!

Niestety z poziomu samego Youtube pobranie filmu nie jest możliwe. tu można jedynie odtworzyć daną publikację. Aby pobrać film, trzeba pobrać odpowiedni program lub znaleźć stronę, dzięki której można to zrobić online.

Najczęściej trzeba po prostu skopiować adres strony filmiku i wkleić go w odpowiednie okienko programu i strony i wcisnąć przycisk potwierdzający początek ściągania materiału. Czas pobierania zależy w głównej mierze od wielkości pliku.

Czasem można wybrać od razu format, w jakim film ma zostać zapisany w telefonie lub na dysku komputera – np. MP4, AVI itd. Można tez pobrać samą ścieżkę dźwiękową – wystarczy skorzystać z programu lub strony, która proponuje takie rozwiązanie.

Czy to legalne?

Kiedy ktoś zadaje pytanie jak pobrać film z yt?, czasem zastanawia się czy to jest legalne. A jest tylko wtedy, gdy ściągany materiał został udostępniony na Youtube przez twórcę lub właściciela praw autorskich danego materiału. Warto też pamiętać, że ściągniętym filmem nie można się z nikim dzielić – powinien os służyć jedynie prywatnym celom konkretnej osoby.