Producent kopert

Tompla - Grupa Europejska

"Tompla jest tam, gdzie znajdują się jej klienci" to przesłanie, którym firma kieruje się od zawsze. Od ponad 30 lat: "każda skrzynka pocztowa w Europie zna koperty firmy Tompli".

Znaczy to, że Tompla stworzyła oraz prosperuje taką struktura przemysłową i handlową na całym Starym Kontynencie, aby móc powiedzieć, że "choć klienci Tompli zmieniają państwo, to nie zmieniają dostawcy kopert". Odnosi się to do klientów międzynarodowych.

Błędne stałoby się stwierdzenie, iż Tompla "eksportuje" - ponieważ eksportują jedynie ci, co umieszczają produkty. Nasza firma oferuje rozwiązania produkcyjne, czego nie można nazwać eksportem - musimy być obok, aby móc je przekazać. Myślimy globalnie, działamy lokalnie.

W Paryżu, Stuttgartcie, Londynie, Mediolanie, Warszawie, Helsinkach... dosłownie w całej Europie. A rozpoczęło sie to w 1971 r., kiedy jeszcze rynek europejski krępowały granice, cła oraz mnóstwo różnych barier protekcjonistycznych.
W przeciągu ostatnich dziesięcioleci, na skutek tendencji globalizacyjnych, wiele lokalnych firm rodzinnych uległo upadkowi - świat opanowała moda na fuzje oraz przejęcia. Także uległ zmianie obraz rynku kopert, tak samo po stronie producentów, jak klientów. Przed Tomplą stanęły wtedy nowe wyzwania, którym firma zdołała podołać, nie po to, aby być większą, lecz aby polepszyć pozycję konkurencyjną oraz umocnić się na rynku.

Dziś Tompla to grupa, która jest największa w swojej branży firmą na Starym Kontynencie. Dysponuje najlepszą organizacją handlową, która składa się z 26 biur, które obsługują lokalnie i osobiście każdego z klientów, osiem zintegrowanych zakładów produkcyjnych oraz sześć specjalistycznych drukarń kopert.

W zgodzie z obraną logiką firmy, Tompla jest tam, gdzie znajdują się jej klienci. Jest bliższa w podejściu do klienta, niż odległość zmierzona w metrach.

Nasze biura handlowe

TOMPLA na terenie całej Europy zachowuje strukturę handlową ulokowaną blisko swoich klientów, która jest gotowa do ich obsługi, dzięki poznaniu potrzeb oraz oczekiwań odbiorców.

Biura handlowe Tompli zajmują sie od a do z usługami dotyczącymi kopert: zapytaniami, badaniem alternatyw, śledzeniem zamówień, całym procesem produkcji, usługami przygotowania nadruku, nadzorem nad dostarczeniem produktów, itp.

Dziesiątki tysięcy klientów na całym kontynencie, część obsługiwana ciągle i nieprzerwanie od przeszło 30 lat, setki tysięcy zrealizowanych zamówień stanowi gwarancję dla osób, które potrzebują najzwyklejszej koperty, jak i również dla tych, którzy pragną propozycji z najbardziej skomplikowanymi rozwiązaniami, ponieważ każda potrzeba znajdzie rozwiązanie "skrojone na miarę" naszego klienta.

Grupy profesjonalnie wyszkolonych handlowców, doręczają klientom wzory najlepszych oraz najciekawszych kopert stworzonych przez Tomplę na całym kontynencie, budzące kreatywność oraz fantastyczne pomysły, jakie mogą zostać urzeczywistnione poprzez zaklejenie i zadrukowanie papieru

Producent kopert Producent kopert Producent kopert Producent kopert
Madryt Barcelona Londyn Paryż
powrót na początek strony

Drukarnie kopert

Koperty w przeciągu doby.

Drukarnie kopert zostały stworzone, aby w przeciągu doby, zrealizować zamówienia od 1000 do 1000000 kopert, zadrukowywanych za pocą od jednego do czterech kolorów. Pracują przy wykorzystaniu dostępnych w magazynach Tompli kopert - to ponad 300 rózych typów kopert - w sumie ponad sto milionów!

Mocne strony drukarń, jako jednostek wspierających, to:

Koperty producent
  • Dostępność szerokiego asortymentu gotowych kopert.
  • Wyspecjalizowane maszyny przeznaczone do przedrukowywania kopert - dokładne oraz przystosowane do ciągłych zmian krótkich serii różnych formatów kopert.
  • Cyfrowa obróbka plików graficznych.
  • Szybkie wykonanie druku wstępnego.
  • Elastyczna logistyka, przystosowana do błyskawicznych dostaw.
  • Organizacja administracyjna: obsługa klientów, planowanie, fakturowanie, dostawa zamówień, etc., reaguje szybko i sprawnie, przy użyciu systemów informatycznych.
powrót na początek strony

Zakłady produkcyjne

Każdy z zakładów produkcyjnych Tompli jest kompletnym systemem produkcyjnym, elastycznym oraz będącym w gotowości, by wykonać każdą operację. Zarządzanie informacjami, materiałami i procesami produkcji oraz logistyki odbywa się przy użyciu systemów informatycznych.

Sprzęt techniczny oraz wyspecjalizowane zespoły, które mogą odpowiedzieć każdej chwili, przez całą dobę, sześć dni w tygodniu, przez cały rok, na każdy pomysł. Tompla może zaoferować najodpowiedniejsza kopertę, o dowolnym przeznaczeniu, w dowolnej ilości, czasie i w najbardziej konkurencyjnej cenie.

Koperty producent Koperty producent

Tworzenie grafiki

Koperty producent Systemy bezpośredniego naświetlania płyt CTP (computer to plate) dają możliwość rozpoczęcia procesu produkcji w kilku chwil od zaakceptowania projektu grafiki w dowolnym, nierzadko bardzo odległym miejscu świata.

Tompla stosuje odpowiednie skanery, kamery i zaawansowane urządzenia przeznaczone do wykonywania wydruków próbnych o wysokim stopniu wierności.

Wyspecjalizowane zespoły stanowią gwarancję szybkości, z którą zostanie wykonana usługa, przy uwzględnieniu szczególnych właściwości gwarantują szybkość wykonania usługi, z uwzględnieniem szczególnych właściwości procesu wytwarzania kopert.

Wspieramy zdolności techniczne, wyobraźnię oraz kreatywność.

Różne techniki nadruku

Koperty producent Kontrolowanie całkowitego przebiegu procesu nadruku: produkcji fotopolimerów fleksograficznych oraz płyt offsetowych w naszych laboratoriach, technologii druku metodą fleksograficzną w pięciu kolorach i offsetową z rol albo arkuszy, jak również zadruk gotowych kopert.

Zasoby oddane do dyspozycji klientów

Koperty producent Nasza firma przetwarza w ciągu roku 120000 ton papieru różnych klas oraz asortymentów. Umowy z naszymi dostawcami gwarantują najwyższą jakość surowców oraz rozwiązań logistycznych. Do dyspozycji naszych klientów przeznaczyliśmy magazyn mieszczący więcej niż 100 milionów kopert w 300 ogólnie używanych wariantach. Każda z nich jest gotowa do zadrukowania oraz natychmiastowego dostarczenia.

Efektywny proces dostawy

Na terenie całego kontynentu. Prosto do miejsca przeznaczenia. Zawsze na czas. W najlepszych warunkach. Towar właściwie zapakowany, przystosowany do warunków magazynowania klienta. Dostawy są przeprowadzane za pośrednictwem rzetelnych spedytorów albo przy użyciu dedykowanych samochodów czy nawet przy użyciu kuriera.

powrót na początek strony

Alcalá de Henares

Koperty reklamowe To zakład przemysłowy, który zajmuje się produkcją oraz zadrukiem kopert w Europie.

Fabryka TOMPLA Alcalá de Henares, Madrid, została otwarta w 1991 r. Jest to najwspanialszy zakład produkujący koperty na świecie. Obiekty, wchodzące w skład zakładu, mieszczą się na powierzchni ponad 45000 metrów kwadratowych.

Tu znajdziesz plan dojazdu do naszej siedziby w Alcalá de Henares

Posiadamy najnowocześniejsze zasoby techniczne oraz najbardziej złożony park maszynowy do produkcji kopert na rynku europejskim.

Dział wielkich serii

Koperty reklamowe To dział odpowiedzialny za procesy najwyższej wydajności produkcji w dużym nakładzie.
Maszyny w zintegrowanym procesie: zaczynając od rol papieru, wytwarzają 1000 kopert w przeciągu minuty, w tym samym czasie nadrukowują do pięciu kolorów, wycinają kształty koperty oraz kleją, tworzą okienka, sklejają i składają koperty.

Maszyny arkuszowe przeprowadzają identyczne działania na formatach drukowanych wcześniej metodą offsetową.

Dział produkcji specjalnej

Koperty reklamowe Obejmuje strukturę o dużej wszechstronności przeznaczoną do prac specjalnych: zaczynając od arkusza papieru, poprzez wszelkiego typu koperty, w różnych rozmiarach czy ilościach z funkcją wstawienia kilku okien w jednej chwili.

Maszyny do dużych formatów, które za wyjątkiem przeprowadzania wszelkich procesów, dają możliwość wykonania perforacji, otworów, kieszeni, wycięć, etc.

Koperty reklamowe  
Maszyny do produkcji "self mailer-ów" oraz specjalnie składanych produktów z otworami oraz klejeniem, z opcją nadruku "ink-jet".

Drukarnia offsetowa

Koperty reklamowe W jej skład wchodzi zespól najwyższej klasy offsetowych maszyn drukujących.

Ogromne prasy najnowszej generacji przeznaczone do druku offsetowego na arkuszach oraz rolach w czterech, a także pięciu kolorach. Są całkowicie zautomatyzowane.

Szybkie prasy do druku w dwóch, a także czterech kolorach, które w sumie sąw stanie wydrukowac ponad trzy miliony koper dziennie.

Powierzchnie magazynowe

Łańcuch dostaw
Powierzchnie magazynowe są zorganizowane tak, aby zapewnić niezbędne surowce oraz półprodukty zapewniające ciągły przebieg procesu produkcji przez całą dobę, sześć dni w tygodniu, przez cały rok. Wszystkie materiały, przeznaczone do produkcji, przed ich wykorzystaniem, poddawane są badaniom oraz analizom charakterystyki fizycznej oraz chemicznej, która może mieć wpływ na jakość druku, wytrzymałość kopert, ich sztywność, oraz jej porowatość, wymaganą w trakcie procesu mechanicznego pakowania.

Koperty reklamowe Składowanie
Główny magazyn w Alcalá de Henares może pomieścić do trzydziestu tysięcy palet, jednocześnie zapewniając idealne warunki środowiskowe, aby właściwie obsłużyć klientów, zależnie od ich możliwości oraz potrzeby składowania oraz po to, aby nieprzerwanie spełniać wymagania produkcyjne tych, dla których specyfikacje techniczne, jakość, gramatura oraz wykończenie są wyjątkowo ważne przy sprecyzowanym przez klienta zamówieniu. Oprócz tego, w sieci międzynarodowej Francja oraz Wielka Brytania posiadają indywidualną platformę, aby móc obsłużyć własnych klientów na miejscu.

Warunki przechowywania produktów
Nasze produkty składowane oraz wysyłane są w taki sposób, aby zostały doręczone do klientów w idealnym stanie, w zgodzie z ich wymaganiami oraz wymogami systemu jakości Tompli (palety oraz pudła opakowywane są folią termokurczliwą oraz etykiety, na których można znaleźć wszystkie konieczne, pozwalające na bezbłędną identyfikację dane).

Oprócz tego, by nasi klienci nie ponosili kosztów recyklingu opakowań kopert, nasza firma została członkiem (nr 7314) ECOEMBES. Jest to organizacja przejmująca odpowiedzialność za odbiór opakowań, ich klasyfikację oraz recykling.

Dystrybucja
Elastyczny system dystrybucji, jest przystosowany do regionalnych, krajowych oraz międzynarodowych uwarunkowań i co najważniejsze do wyspecjalizowanych wymogów każdego klienta.

powrót na początek strony
Zobacz jak do nas dojechać:
Producent kopert Zobacz jak do nas dojechać
- Mapa Google
Najważniejsze dane:

TOMPLA KOPERTY SP z.o.o.
ul. Spichrzowa 15
62-200 Gniezno

NIP: 522-23-78-316

Nr wpisu do KRS 0000080560
Sąd Rejonowy Poznań -
Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Wysokość kapitału zakładowego:
12 112 500 PLN

Sekretariat:
tel.: 61 425 36 36
fax: 61 425 22 66 / 61 425 25 66
sekretariat@tomplakoperty.com

© 2011 Tompla  |  Tematycznie: Koperty wysokiej jakości z nadrukiem Koperty z Logo Firmy